Riešené problémy

Riešime široké spektrum problémov našich klientov, ktoré sa týkajú účtovníctva, daní a ekonómie. Bez ohľadu na to, v akom stave sa vaše účtovníctvo nachádza, dokážeme ho na základe našich skúseností a znalostí legislatívy vylepšiť tak, aby ste všetky finančné náležitosti mali v poriadku a aby ste údaje, ktoré získate, vedeli využiť pri ďalšom rozvoji vášho podnikania.

Nečakáme len na vaše požiadavky a dotazy, ale sami iniciatívne prichádzame s riešeniami problémov, o ktorých ste možno ani netušili.

Poradenstvo pre živnostníkov

riziká - vplyvy - dane

Veľmi často práve drobní živnostníci podceňujú vedenie účtovníctva. Z dôvodu neznalosti zákona a priebežných zmien v legislatíve im môžu uniknúť niektoré dôležité náležitosti, povinnosti voči štátu a úradom a vystavujú sa tak riziku sankcií. Zbytočné finančné straty si môžu spôsobiť nedôsledným účtovníctvom alebo aj nesprávne vypracovaným daňovým priznaním. 

Živnostníkom a drobným podnikateľom radíme ako podnikať, ako riadiť svoje financie a tiež na aké riziká a vplyvy si majú dávať pozor. Vedieme im účtovníctvo a spracovávame dane, komunikujeme v ich mene s úradmi.

Úspora času outsourcingom účtovníctva

účtovníctvo - mzdy - personalistika - dane

Vedenie rozsiahlej a zložitej administratívy týkajúce sa účtovníctva a personalistiky môžu malému alebo strednému podnikateľovi zaberať čas na úkor samotného biznisu. Zamestnať vlastného účtovníka by však pre nich nebolo ekonomické. 

Outsourcingom účtovníctva, spracovania miezd a personalistiky získajú profesionálne a cenovo dostupné riešenie s veľkou pridanou hodnotou v podobe poradenstva a našich proaktívnych odporúčaní. Navyše ich zastúpime pri komunikácii s úradmi aj pri daňovej kontrole.

Eliminácia finančných strát

vysoké dane - chyby v účtovníctve - sankcie

Neprofesionálne vedené účtovníctvo, chýbajúce informácie o nárokoch, ktoré si podnikateľ môže uplatniť pri daniach alebo chýbajúce podklady pre zaúčtovanie výdavkov môžu podnikateľovi spôsobiť zbytočné úniky financií v podobe príliš vysokých daní. Nehovoriac o tom, že za chyby v účtovníctve môže byť firma postihnutá sankciami. 

Náš profesionálny prístup k vedeniu účtovníctva zaručí, že budete mať všetky príjmy a výdavky  dokonale pod kontrolou a zaevidované v systéme. Postaráme sa o to, že vaše daňové priznanie bude vyplnené bezchybne, vrátane uplatnenia všetkých nárokov na zníženie dane a uplatnenia všetkých nákladov, ktoré máme spoľahlivo zdokumentované. V prípade papierových bločkov to môže byť napríklad aj v podobe fotografií a skenov. Neustále sledujeme informácie o platných nariadeniach a zmenách v legislatíve, takže sa nemusíte obávať žiadnych nezrovnalostí a problémov. Pokiaľ vo vašom účtovníctve nájdeme niečo, čo by sa dalo vylepšiť, sami vám navrhneme zmenu. 

Prehľadné výsledky hospodárenia

pravidelnosť - reporty - finančný manažment

Vedenie účtovníctva nie je len povinnosťou a administratívnou záťažou, ale aj prínosom. Každý podnikateľ by ho v prvom rade mal vnímať ako dôležitý nástroj na riadenie svojho biznisu. Je zdrojom všetkých potrebných informácií, ktoré potrebujete vedieť pri zodpovednom a efektívnom riadení vašej firmy. Nepriehľadné účtovníctvo teda znamená aj nedostatočnú orientáciu v hospodárení vlastného podniku a chýbajúce podklady pre erudované manažérske rozhodnutia. 

Pokiaľ strácate kontrolu nad vašim účtovníctvom zverte ho do našich rúk. Skontrolujeme vaše účtovníctvo a urobíme ekonomickú analýzu vašej firmy. Poradíme pri riešení otázok týkajúcich sa príjmov a výdavkov firmy. Poskytneme vám konzultácie ohľadom firemných financií a ziskovosti. V prípade potreby navrhneme zmeny alebo úplnú rekonštrukciu vášho účtovníctva.

Účtovníctvo vždy vedieme na mesačnej báze aj pre klientov, ktorí nie sú platcami DPH, a tiež sledujeme neuhradené faktúry. Vyhodnotenie výsledkov dostanete každý mesiac v prehľadných reportoch ako podklad pre vaše manažovanie.

Zostavenie podnikateľského plánu

plán podnikania - financie - zmluvy

Založiť si firmu nie je nijako zvlášť zložitý úkon. Mnohí začínajúci podnikatelia tak robia pomerne unáhlene a bez rozmyslu. Na to aby naozaj firma fungovala a prosperovala, je potrebný dôkladne vypracovaný podnikateľský a finančný plán. Treba zodpovedať množstvo otázok: kde budete podnikať, koľko bude stáť nájom priestorov, aká bude návratnosť výdavkov, s akými ziskamami môžete rátať a mnoho ďalších. 

Aj v tomto ohľade vám vieme byť oporou. Pomôžeme vám vypracovať spoľahlivý podnikateľský plán pre vaše interné potreby aj pre finančné inštitúcie. Pripravíme kalkulácie nákladovosti a ziskovosti, odporúčime vám vhodnú právnu formu. Pomôžeme s prípravou zmluvy a sprostredkujeme právne poradenstvo pri zakladaní obchodnej spoločností. Poradíme vám pri výbere vhodného financovania a úver alebo dotáciu vybavíme s úradmi za vás. 

Nehnuteľnosti na podnikanie

predaj - kúpa - prenájom

Súčasťou podnikania je často aj nehnuteľný majetok. Môže ísť o priestory, kde sídli firma, alebo môže ísť aj o samotný predmet podnikania. 

Poradíme vám, či je lepšie priestor kúpiť alebo prenajať a tiež ako postupovať pri predaji alebo prenajímaní priestorov tak, aby to bolo pre vás najvýhodnejšie z hľadiska zúčtovania príjmov, výdavkov a následne i platenia daní. 

Čo hovoria naši klienti?

"Spolupráca s Natáliou Urbánek splnila všetky naše očakávania. V odbornosti, prístupe, ale aj ochote vždy nájsť potrebné informácie."

Tomáš Lukáč a Kristián Boka
Apartmet Holdings Slovensko s.r.o.

VIAC >

„Odporúčam služby Natálie Urbánek, mám v nej 100 % dôveru, že moje účtovníctvo je v správnych rukách.“

Gabriel Juriš
G&J Finance Consulting

VIAC >

„So službami Ing. Natálie Urbánek som nadmieru spokojný. Vysoká odbornosť, flexibilný a ľudský prístup. Môžem len odporúčať.“

Bc.Martin Nestor
Nestor Capital Investment s.r.o.

VIAC >

"On the whole, I am very satisfied with her and look forward to working with her for many years to come.“

Bernhard Rader
Aviation4Life s.r.o.

VIAC >

"Natália je priama, svedomitá, pracovitá. Priniesla nám novú chuť do podnikania, poriadok a oveľa pokojnejší spánok.“

Vlado Kýbl Mgr.Art.
konateľ, INLUX s.r.o.

VIAC >

Kontaktujte nás

    Zverte vaše ekonomické a daňové záležitosti do rúk profesionálom s bohatými skúsenosťami s vedením účtovníctva a daní, a vždy aktuálnym prehľadom v legislatíve. Zlepšíme finančnú situáciu vašej firmy a ušetríme váš čas a peniaze. 

    © CountOnUs s.r.o. 2021. Všetky práva vyhradené.

    crossmenuchevron-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram