Bookkeeping and tax processing | CountOnUs, s.r.o.
Zobraziť
Sledujte nás
Spracovanie účtovníctva a daní. CountOnUs s.r.o.

Spracovanie účtovníctva a daní.

Prenechajte čísla a nezáživné “papierovačky” profesionálom. Vyhnete sa chybám v účtovníctve a v daniach, ktoré vedú k zbytočným nákladom a stratám. Vďaka našim skúsenostiam a perfektnej znalosti legislatívy vám pomôžeme nastaviť účtovníctvo tak, aby ste zbytočne nepreplácali na daniach a vyhli sa pokutám za chyby v účtovníctve. Účtovníctvo vedieme na pravidelnej mesačnej báze, takže budete mať vždy prehľad o výnosoch aj nákladoch.

  • Spracovanie účtovníctva a daní: Zaručujeme precízne a efektívne spracovanie všetkých vašich účtovných a daňových záležitostí.
  • Komplexné účtovníctvo pre firmy: Ponúkame špecializované vedenie účtovníctva pre malé a stredné firmy.
  • Účtovníctvo pre živnostníkov: Poskytujeme účtovnícke služby prispôsobené potrebám živnostníkov, s dôrazom na jednoduchosť a efektívnosť.
  • Spracovanie mzdovej agendy: Zefektívnime spracovanie miezd vo vašej firme s našimi odbornými službami.
  • Ročné účtovné závierky: Príprava vašich ročných účtovných závierok. Zabezpečíme, aby všetko bolo správne a včas.
  • Daňové poradenstvo: Špecializované daňové poradenstvo pre lepšie finančné rozhodnutia a optimalizáciu daní.
  • Príprava daňových priznaní: Kompletná príprava a podanie daňových priznaní pre právnické a fyzické osoby, dane z motorových vozidiel a dane z nehnuteľností.
  • Komunikácia s daňovým úradom: Prevezmeme za vás všetku komunikáciu s daňovým úradom, ušetríme vám čas a starosti.
  • Zastupovanie pri daňových kontrolách: Zabezpečíme profesionálne zastupovanie vašej firmy pri daňových kontrolách, aby ste mali istotu, že všetko prebehne hladko.
  • Elektronická účtovníctvo a archivácia: Skenovanie a bezpečné elektronické uchovávanie všetkých účtovných dokladov, spolu s moderným elektronickým účtovníctvom prostredníctvom cloudu pre jednoduchý a rýchly prístup k vašim dokladom.

Riešené problémy

Bez ohľadu na to, v akom stave sa vaše účtovníctvo nachádza, dokážeme ho na základe našich skúseností a znalostí legislatívy vylepšiť tak, aby ste všetky finančné náležitosti mali v poriadku a aby ste údaje, ktoré získate, vedeli využiť pri ďalšom rozvoji vášho podnikania.

Nečakáme len na vaše požiadavky a dotazy, ale sami iniciatívne prichádzame s riešeniami problémov, o ktorých ste možno ani netušili.

Riziká, vplyvy a dane

Veľmi často práve drobní živnostníci podceňujú vedenie účtovníctva. Z dôvodu neznalosti zákona a priebežných zmien v legislatíve im môžu uniknúť niektoré dôležité náležitosti, povinnosti voči štátu a úradom a vystavujú sa tak riziku sankcií. Zbytočné finančné straty si môžu spôsobiť nedôsledným účtovníctvom alebo aj nesprávne vypracovaným daňovým priznaním.

Živnostníkom a drobným podnikateľom radíme ako podnikať, ako riadiť svoje financie a tiež na aké riziká a vplyvy si majú dávať pozor. Vedieme im účtovníctvo a spracovávame dane, komunikujeme v ich mene s úradmi.

Účtovníctvo, mzdy, personalistika a dane

Vedenie rozsiahlej a zložitej administratívy týkajúce sa účtovníctva a personalistiky môžu malému alebo strednému podnikateľovi zaberať čas na úkor samotného biznisu. Zamestnať vlastného účtovníka by však pre nich nebolo ekonomické.

Outsourcingom účtovníctva, spracovania miezd a personalistiky získajú profesionálne a cenovo dostupné riešenie s veľkou pridanou hodnotou v podobe poradenstva a našich proaktívnych odporúčaní. Navyše ich zastúpime pri komunikácii s úradmi aj pri daňovej kontrole.

Vysoké dane, chyby v účtovníctve a sankcie

Neprofesionálne vedené účtovníctvo, chýbajúce informácie o nárokoch, ktoré si podnikateľ môže uplatniť pri daniach alebo chýbajúce podklady pre zaúčtovanie výdavkov môžu podnikateľovi spôsobiť zbytočné úniky financií v podobe príliš vysokých daní. Nehovoriac o tom, že za chyby v účtovníctve môže byť firma postihnutá sankciami.

Náš profesionálny prístup k vedeniu účtovníctva zaručí, že budete mať všetky príjmy a výdavky dokonale pod kontrolou a zaevidované v systéme. Postaráme sa o to, že vaše daňové priznanie bude vyplnené bezchybne, vrátane uplatnenia všetkých nárokov na zníženie dane a uplatnenia všetkých nákladov, ktoré máme spoľahlivo zdokumentované. V prípade papierových bločkov to môže byť napríklad aj v podobe fotografií a skenov. Neustále sledujeme informácie o platných nariadeniach a zmenách v legislatíve, takže sa nemusíte obávať žiadnych nezrovnalostí a problémov. Pokiaľ vo vašom účtovníctve nájdeme niečo, čo by sa dalo vylepšiť, sami vám navrhneme zmenu.

Pravidelnosť, reporty a finančný manažment

Vedenie účtovníctva nie je len povinnosťou a administratívnou záťažou, ale aj prínosom. Každý podnikateľ by ho v prvom rade mal vnímať ako dôležitý nástroj na riadenie svojho biznisu. Je zdrojom všetkých potrebných informácií, ktoré potrebujete vedieť pri zodpovednom a efektívnom riadení vašej firmy. Nepriehľadné účtovníctvo teda znamená aj nedostatočnú orientáciu v hospodárení vlastného podniku a chýbajúce podklady pre erudované manažérske rozhodnutia.

Pokiaľ strácate kontrolu nad vašim účtovníctvom zverte ho do našich rúk. Skontrolujeme vaše účtovníctvo a urobíme ekonomickú analýzu vašej firmy. Poradíme pri riešení otázok týkajúcich sa príjmov a výdavkov firmy. Poskytneme vám konzultácie ohľadom firemných financií a ziskovosti. V prípade potreby navrhneme zmeny alebo úplnú rekonštrukciu vášho účtovníctva.
Účtovníctvo vždy vedieme na mesačnej báze aj pre klientov, ktorí nie sú platcami DPH, a tiež sledujeme neuhradené faktúry. Vyhodnotenie výsledkov dostanete každý mesiac v prehľadných reportoch ako podklad pre vaše manažovanie.

Plán podnikania, financie a zmluvy

Založiť si firmu nie je nijako zvlášť zložitý úkon. Mnohí začínajúci podnikatelia tak robia pomerne unáhlene a bez rozmyslu. Na to aby naozaj firma fungovala a prosperovala, je potrebný dôkladne vypracovaný podnikateľský a finančný plán. Treba zodpovedať množstvo otázok: kde budete podnikať, koľko bude stáť nájom priestorov, aká bude návratnosť výdavkov, s akými ziskamami môžete rátať a mnoho ďalších.

Aj v tomto ohľade vám vieme byť oporou. Pomôžeme vám vypracovať spoľahlivý podnikateľský plán pre vaše interné potreby aj pre finančné inštitúcie. Pripravíme kalkulácie nákladovosti a ziskovosti, odporúčime vám vhodnú právnu formu. Pomôžeme s prípravou zmluvy a sprostredkujeme právne poradenstvo pri zakladaní obchodnej spoločností. Poradíme vám pri výbere vhodného financovania a úver alebo dotáciu vybavíme s úradmi za vás.

Predaj, kúpa a prenájom

Súčasťou podnikania je často aj nehnuteľný majetok. Môže ísť o priestory, kde sídli firma, alebo môže ísť aj o samotný predmet podnikania.

Poradíme vám, či je lepšie priestor kúpiť alebo prenajať a tiež ako postupovať pri predaji alebo prenajímaní priestorov tak, aby to bolo pre vás najvýhodnejšie z hľadiska zúčtovania príjmov, výdavkov a následne i platenia daní.

Máte záujem o vedenie účtovníctva?

Vypočítajte si cenu mesačného paušálu alebo nas kontaktujte. Riešime široké spektrum problémov našich klientov, ktoré sa týkajú účtovníctva, daní a ekonómie.